Jäävannide eelised

Millised on jäävannide eelised?

Jäävanni eelised aktiivse eluviisiga või spordiga tegelevatele inimestele võivad olla suured, kui protseduur on õigesti tehtud. Kuid enne selle tehnikaga alustamist on oluline seda teada.

Sportlased ja fitnessihuvilised valivad sageli pärast treeningut jäävanni.

Seda meetodit tuntakse ka kui külma vette kastmist või krüoteraapiat. Arvatakse, et 10–15 minutit 10–15 °C vees pärast intensiivset treeningut või võistlust aitab vähendada lihaste põletikku ja valulikkust.

5 jäävannide eelist

Kui kaalute jäävanni kasutamist, võite küsida, millised on selle eelised.

Positiivne on see, et jäävann võib olla kasulik, eriti inimestele, kes tegelevad aktiivselt spordiga või füüsilise tegevusega.

Leevendab lihasvalu

Gardneri sõnul on jäävanni üks olulisemaid eeliseid selle võime parandada keha enesetunnet pärast treeningut. “Külm vesi võib pärast intensiivset treeningut olla tõeline pääste, aidates vähendada lihaste valulikkust,” märgib ta.

Sellel on positiivne mõju kesknärvisüsteemile

Gardner väidab, et jäävannid võivad tugevdada inimese kesknärvisüsteemi, aidates tal paremini magada, jättes hommikul värske ja noorenenud tunde. Lisaks võib see positiivselt mõjutada inimese reaktsiooniaega ja parandada tulemusi plahvatuslikul jõutreeningul.

Põletikuline valu väheneb

Jey sõnul võib külm vesi vähendada kehalise aktiivsuse järgset kohalikku põletikureaktsiooni, mis hõlbustab taastumist.

Vähendab kuumuse mõju

Pärast jäävanni kehatemperatuur veidi langeb. Enne pikka treeningut kõrgel temperatuuril või niiske ilmaga võib jäävann alandada kehatemperatuuri ja seeläbi aidata parandada füüsilist jõudlust.

Tugevdab rändaja närvi

Professionaalsed spordispetsialistid märgivad, et jäävannide üheks eeliseks on võime treenida vagusnärvi, millel on oluline roll stressireaktsioonide ohjamisel. Vagusnärv on tihedalt seotud meie võimega toime tulla stressiga, seega võib seda tüüpi treening olla väga kasulik.

Shopping Cart
Scroll to Top